Lüllemäe raamatukogu 110. juubel on väärikalt tähistatud
Karula Rahvaraamatukogu avati 1911. aastal, mida saab väita ajaleht Olevik 1914.a. nr. 42 ilmunud artikli põhjal. Lüllemäe raamatukogu saab lugeda Karula Rahvaraamatukogu järeltulijaks. Sünnipäevaks peame artikli alusel kuupäeva 25.märts.
Juubeli raames toimusid kohtumised võrumeelsete kirjanikega Contra ja Olavi Ruitlasega, millest said osa nii lapsed kui täiskasvanud.
Lasteaialapsi rõõmustas Anni-Manni mängumaalt Indiaanitüdruk Ann, kes jutustas lasteaiarühmadele muinasjutu ning pakkus mitmeid teisi mängulisi tegevusi.
Põhikooli vanemale kooliastmele korraldati lühijutu võistluse. Teemadeks: a) Raamatukogude roll ja vajadus täna ja tulevikus. b) Minu unistuste raamatukogu. Parimateks lühijuttude autoriteks valiti: Rasmus Erik kadakas, Vahur Erland Lang, Tõnn Freiberg, Tõiv Peegel ja Oliver Sisov.
Kuulutati välja Lüllemäe raamatukogu logokonkurss. Konkursile laekus kokku 5 kavandit (3 täiskasvanult ja 2 lastelt). Parimaks logokavandiks valiti Rena Süsta töö.
Süsta sõnum: Lüllemäe Raamatukogu logo on inspireeritud eelkõige kohast kus see asub. Lüllemäe küla nimi on tuletatud rahva lillede toomise kombest Mäele (rahvapärane kohanimi) kalmistupühadel, pulmade või matuste ajal. eestigiid.ee Logo ülesanne on eelkõige midagi teistest omasugustest eristada. Lüllemäe Raamatukogu logo kajastab selle tegevust, raamatuid ning viitab nimele mägi ja lill. Raamatukogu ühendab samas ka kogukonna inimesi, millest on tuletatud logo värvid. Karula kihelkonna rahvariiete seelikuvärvid. Raamatud on logos asetatud lilleõiena ja nõnda võib selles logos ühteaegu näha nii raamatuid, lillekroonlehti, kogukonnavärve kui ka mäge. Logo on lihtne ja seetõttu hästi kasutatav ka vähendatud kujul või negatiivis (must-valgena).
Rahvahääletus toimus Lüllemäe raamatukogu Facebooki lehel. Rahvahääletuse parimate hulgast valisid võidutöö Lüllemäe raamatukogu juhataja, Valga Keskraamatukogu direktor ja ringijuhendaja Juris Freimanis.
Koostöös Karula Muinsuskaitse Seltsiga toimus huvilistele ringkäik Lüllemäel “Raamatukogu radadel” ning ühtlasi oli võimalik osa saada fotonäitusest, mis kajastas raamatukogu eelmisi asukohti ning tegemisi.
Sünnipäeva tähistamist toetas Eesti Kultuurkapital Valgamaa ekspertgrupp.