Nansy Raudsiku näitus kutsub enesesse vaatama

Avasime Valga keskraamatukogus kogu novembrikuuks näituse, mis sobib hästi praegusesse hingedeaega, mil ilm on juba hämaram ja lumevalgus laseb end veel oodata. See on ka enesessevaatamise aeg ja ka kunstnik Nansy Radsiku näitus „Hingede sosinad“ ongi sündinud suuresti sisekaemuse tulemusena.

Näitusega soovib kunstnik edasi anda varjatuid ja kohati ka süngeid pilte oma alateadvusest. Kunstniku eesmärgiks on inspireerida ka teisi – oma alateadvuse pimedaimad, aga ka helgeimad aarded võib muuta loominguks. “Tulemiga õpid end paremini tundma ning üllatad iseennastki”. Maalide valmimisel on Nansy Raudsik saanud tugevat inspiratsiooni ka muusikast (darkstep, postpunk, synthwave), unenägudest ning religioonist.

Kunstnik ütleb, et Hinge pime öö ei pea olema üksnes ränka vaimset piina taluv katsumus keset paigalseisu. „Ma lõin sellest sürrealismi ja sünge esteetika kunstilise romaani, kasutades hoopis ära tema kohalolu. Täitku see vaataja tumedaimaid hingesopid ning rikastagu elu keset kirjusid lehti täis müstilist sügismaru või pakases möllavat lumetormi, vastu akent pekslevaid vihmapiisku või udukatte all magavat maad hommikukiirte saabumisel, romantilist küünlavalgust või magusat viirukilõhna ning saabuvat või käesolevat ilusat pimedat aega. Leidkem pimedusest ilu.”

Nansy Raudsik on Lõuna-Eestist pärit kunstnik, kelles loomingulised anded tulid esile juba varajases eas. Tema erinevad tööd on saanud tunnustust juba põhikooli ajast, kus nii mõnigi töö reisis näitusele välismaale, Tallinna vanalinna ajaloolistesse hoonetesse või oli riputatud kooli kunstiklassi seinale.

Kunstialased teadmised omandas ta Tallinna Lasnamäe Üldgümnaasiumis elades sellel eluetapil Tallinnas. Ülejäänud oskused on ta iseseisvalt väljaarendanud hilisemal eluperioodil. Intensiivsem loominguline töö sai alguse neli aastat tagasi, kui kunstnik elas läbi väljakutseid täis eluperioodi ning otsustas pöörata läbielatud sünguse kunstimaailma rikastavaks sürrealismiks.

Peale maalimise tegeleb kunstnik ka käsitööehete valmistamisega, vanadele asjadele uue elu andmisega ning harva ka õmblemisega.

Näitus „Hingede sosinad“ jääb avatuks novembri lõpuni.